5 Sposobów Na Złamane Serce Po Rozstaniu

Trudne chwile po rozstaniu dotykają nas niezależnie, czy związek był krótki, czy długi. Odkryj, jak efektywnie radzić sobie z tym wyzwaniem.
Sposoby na złamane serce po rozstaniu

Oto 5 skutecznych sposobów, które pomogą Ci uleczyć złamane serce i wrócić do życia.

1. Uzdrów swoje emocje

Pierwszym krokiem w procesie uzdrawiania jest wyrzucenie z siebie negatywnych emocji. Po rozstaniu naturalnie odczuwasz ból, żal, strach i tęsknotę. Uwolnienie się od tych uczuć przyspieszy proces gojenia. Skonfrontuj się z nimi poprzez jedna z dwóch metod:

Metoda krzesła

Usiądź wygodnie i postaw przed sobą krzesło. Wyobraź sobie, że siedzi tam Twój ex-partner. Możesz na nim kogoś posadzić – może jakiegoś pluszaka? Będzie imitował Twojego ex-partnera. Porozmawiaj z nim, jeśli potrzebujesz lub wykrzycz wszystko, co leży Ci na sercu. To świetny sposób na rozładowanie emocji, naprawdę pomaga na złamane serce.

Metoda listu

Tę samą metodę możesz zastosować w formie niewerbalnej. Weź kartkę i napisz list do swojego ex-partnera. Opowiedz mu o wszystkich uczuciach, emocjach, żalach, ale też podziękuj za to, co było dobre. Dzięki temu dostrzeżesz, że każdy kij ma dwa końce. Wybacz sobie i jemu błędy, które razem popełniliście. Uwolnienie emocji to prawdziwy lek na złamane serce. To sposób na to, by otrząsnąć się po rozstaniu. Dzięki temu zyskasz poczucie zamknięcia i uwolnisz się od negatywnych emocji.

2. Pozwól przeszłości odejść

Czas na porządki, zarówno w życiu, jak i w sercu. Spakuj zdjęcia, pamiątki i wszystko, co przypomina Ci o ex-partnerze. Przestrzeń wolna od wspomnień pozwoli Ci otworzyć się na nowe możliwości. Pamiętaj, że to naturalny krok na drodze do uzdrowienia swoich emocji.

3. Podnieś swoje wibracje

Skup się na podniesieniu swojej energii. Pomoże Ci w tym kontakt z przyrodą i spacery. Wybierz się na łono natury, pozwól, żeby swobodnie przepływały przez Ciebie myśli, i znajdź wewnętrzny spokój.

4. Zainwestuj w relację ze zwierzętami

Zwierzęta mają cudowną moc leczenia złamanych serc. Jeśli masz zwierzaka, tul się do niego jak najczęściej. Jeśli nie, odwiedź schronisko lub zastanów się nad adopcją. Zwierzaki potrafią przeganiać smutek i przywracać do Twojego życia radość.

5. Znajdź ulubioną formę relaksu

Zaprzyjaźnij się z medytacją, tańcem, śpiewem lub inną formą relaksu, którą lubisz. Regularnie słuchaj muzyki, która podnosi Cię na duchu i sprawia, że czujesz się lepiej. Otocz się dźwiękami, które Cię inspirują, i tańcz, kiedy tylko masz na to ochotę.

Nowa przestrzeń – nowe możliwości

Zakończenie związku to nowy początek. Zamiast skupiać się na tym, co było, rozejrzyj się za nowymi możliwościami. Otaczaj się ludźmi, którzy wnoszą do Twojego życia radość, i zacznij planować kolejne kroki. 

Widzisz, że złamane serce można uleczyć. Potrzeba czasu i odpowiednich kroków, ale wszystko jest do osiągnięcia. 

Jeśli potrzebujesz więcej wsparcia i porad, jak zbudować zdrowy, szczęśliwy związek, pobierz darmowy e-book „6 kroków do Przyciągnięcia Bratniej Duszy”. 

Nie czekaj – Twoja Bratnia Dusza może być bliżej, niż myślisz!

Polecane artykuły

Etapy Po Rozstaniu – Jak Znów Stanąć Na Nogi?
Rozstanie zburzyło Twój świat? Dowiedz się, przez jakie etapy musisz przejść, aby odzyskać chęć do życia i równowagę emocjonalną.
5 Sposobów Na Złamane Serce Po Rozstaniu
Trudne chwile po rozstaniu dotykają nas niezależnie, czy związek był krótki, czy długi. Odkryj, jak efektywnie radzić sobie z tym wyzwaniem.
BEZPŁATNY PORADNIK

Odkryj Ścieżkę
do Miłości i Znajdź
Swoją Bratnią Duszę

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od SOULMATE Sylwia Wurst z siedzibą w Warszawie newslettera zawierającego treści edukacyjne, informacyjne i marketingowe dotyczących portalu sylwiawurst.pl. Możesz anulować subskrypcję w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

biografia
Sylwia Wurst jest ekspertką od związków z ponad 10-letnim stażem, doświadczoną trenerką relacji partnerskich, specjalizującą się w psychologii związków. Jest również autorką 4-tygodniowego coachingu „Przyciągnij Bratnią Duszę”, który pomógł wielu samotnym kobietom znaleźć szczęście i miłość w rekordowym czasie. 

Sylwia występuje jako ekspert w wywiadach radiowych, telewizyjnych i wydarzeniach dla kobiet. Własnym przykładem udowadnia, że bez względu na przeszkody, prawdziwej miłości nie da się powstrzymać. 

Ona i jej mąż Artur są w sobie namiętnie zakochani od ponad 8 lat, tworząc razem nierozerwalny zespół zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Ich wspólne chwile umilają pasjonujące podróże oraz campingowe eskapady, podczas których czerpią energię i inspirację z otaczającej ich natury.