Jak Świadome Relacje Przewyższają Małżeństwa Z Przymusu

Odkryj różnicę między małżeństwem z przymusu a świadomymi relacjami. Przeczytaj historię, która nauczy Cię świadomie wybierać miłość i szczęście.
Jak Świadome Relacje Przewyższają Małżeństwa Z Przymusu

Czy znasz kogoś, kto w młodym wieku wpadł w “pułapkę” małżeństwa z powodu ciąży? A może słyszałaś o aranżowanych związkach, które miały zapewnić szczęście, a skończyły się rozczarowaniem? Dziś przyjrzymy się bliżej dwóm odmiennym rzeczywistościom: małżeństwu z przymusu, zawartemu ze względu na ciążę, oraz świadomej relacji, zbudowanej na miłości i wzajemnym wyborze.

Moje osobiste doświadczenia

Dlaczego o tym mówię? Ponieważ sama byłam uczestniczką obu takich związków. Małżeństwa z przymusu, choć coraz rzadsze, wciąż stanowią bolesną rzeczywistość dla wielu kobiet. Statystyki pokazują, że kobiety w takich związkach częściej doświadczają przemocy domowej, depresji i lęku. Z kolei świadome relacje, oparte na miłości i wzajemnym szacunku, wiążą się z wyższym poziomem zadowolenia z życia i lepszym samopoczuciem.

Małżeństwo z przymusu

Gdy miałam 22 lata, zaszłam w ciążę z moim ówczesnym chłopakiem. Kierowana wyniesionymi z domu zasadami, czułam, że muszę zalegalizować nasz związek. “Dziecko powinno mieć nazwisko ojca i urodzić się w małżeństwie, by nie było wyzywane od “bękartów”” – myślałam. Nie chciałam się wstydzić ani być wytykana palcami jako panna z dzieckiem. 

Nie byłam do końca pewna, czy ten mężczyzna będzie dobrym mężem i ojcem. Co z tego, że bliscy sugerowali, że może powinnam zaczekać? Niesiona zakorzenionymi we mnie przekonaniami na temat małżeństwa, szłam przed siebie, jak koń z klapkami na oczach.

Przygotowania do ślubu

Wyobraź sobie młodą dziewczynę, która dowiaduje się o ciąży. Kogoś, kto staje w obliczu ogólnego chaosu w ustalaniu szczegółów, organizacji i przygotowań do ślubu. Nie mieliśmy pieniędzy, nawet nie miałam zaręczyn. Wszystko szło jak po grudach. Ja chciałam, on jakby czuł, że musi chcieć. Gdyby nie pomoc mojego ojca, nigdy nie dałabym rady tego ogarnąć.

Dzień ślubu

W dniu ślubu spóźniliśmy się na ceremonię. Działy się dziwne rzeczy, które z każdej strony utrudniały nam dotarcie do celu. Intuicja mocno przedzierała się przeze mnie, ale zdusiłam ją starym myśleniem, że “tak trzeba”. Obrączki odebraliśmy na miejscu, zrobił je mój tata jubiler. Ten związek nie przetrwał nawet pierwszej próby czasu.

Rozwód

Z powodu totalnego braku emocjonalnej i mentalnej gotowości mojego męża do bycia głową rodziny, sytuacja między nami tylko się zaogniała. Pierwsza awantura domowa z udziałem policji tuż po narodzinach syna była dla mnie alarmem. Wiedziałam, że jedynym rozwiązaniem na spokojne wychowanie dziecka będzie rozwód. 

Świadoma relacja

Dopiero po latach przemyśleń, terapii i pracy nad sobą, byłam gotowa spróbować raz jeszcze. Mojego obecnego męża świadomie przyciągnęłam do swojego życia. Byłam już poukładana wewnętrznie, wiedziałam czego chcę od życia i od partnera. Nasze spotkanie było magiczne, jak z najpiękniejszych bajek. Tym razem każda decyzja była wspólna. 

Celebracja nowej miłości

Plan na nasz ślub najpierw powstał w naszych głowach. Wyobraziliśmy sobie, jak chcemy, aby ten wyjątkowy dzień wyglądał. Realizacja dosłownie płynęła sama. Tym razem sami wybraliśmy i kupiliśmy nowe obrączki, aby symbolizowały nową wspólną drogę życia. Oznaczone datą i grawerem z naszym ulubionym słowem “Soulmate”.

Dzień ślubu

W dniu ślubu byliśmy już dzień wcześniej na miejscu. Ceremonia w ogrodach rezydencji w blasku słońca. Wszystko na czas, bez pośpiechu. Przygotowaliśmy nasze wspólne przemowy i postanowienia względem siebie.  Uwielbiam wspominać ten czas, który za każdym razem w moim sercu, jest okryty pięknem i magią.

Ślub Sylwii i Artura 10.10.2020

Świadome małżeństwo to sztuka

Miłość to sztuka wyboru, to wspólne wspieranie się nawzajem każdego dnia. Małżeństwo to sztuka wspólnej podróży i kochanie siebie nawet wtedy, gdy jest ciężko. To także umiejętność dostrzegania piękna w codzienności. Świadome małżeństwo to decyzja, którą podejmujemy z pełną odpowiedzialnością za siebie i drugą osobę.

Ucz się z moich doświadczeń

Dziś, patrząc wstecz, widzę, jak ważne jest, aby słuchać swojego serca i intuicji. Aby nie poddawać się presji społecznej czy rodzinnej, lecz kierować się własnymi wartościami i potrzebami. Moje doświadczenie nauczyło mnie, że prawdziwe szczęście znajduje się tam, gdzie jest miłość, szacunek i wolność wyboru.

Niech moja historia będzie przestrogą dla tych, którzy stoją przed trudnymi wyborami. Niech będzie też inspiracją dla tych, którzy pragną budować relacje oparte na prawdziwym uczuciu i głębokim porozumieniu, nawet gdy są po przejściach.

Wybierz życie, które kochasz, i kochaj życie, które wybierasz. Odbierz bezpłatnego e-booka “6 kroków do Przyciągnięcia Bratniej Duszy” i zacznij swoją podróż do świadomego związku.

Polecane artykuły

Od Toksycznego Związku do Prawdziwej Miłości
Jeśli czujesz się zagubiona w miłości, przeczytaj moją historię i dowiedz się, jak uwolnić się od toksycznego związku i znaleźć prawdziwe szczęście.
Zakochanie A Kochanie – Różnice, Których Musisz Być Świadoma
Zastanawiasz się, czym różni się zakochanie od prawdziwej miłości? Poznaj te różnice i odkryj, jak budować trwałe związki.
BEZPŁATNY PORADNIK

Odkryj Ścieżkę
do Miłości i Znajdź
Swoją Bratnią Duszę

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od SOULMATE Sylwia Wurst z siedzibą w Warszawie newslettera zawierającego treści edukacyjne, informacyjne i marketingowe dotyczących portalu sylwiawurst.pl. Możesz anulować subskrypcję w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

biografia
Sylwia Wurst jest ekspertką od związków z ponad 10-letnim stażem, doświadczoną trenerką relacji partnerskich, specjalizującą się w psychologii związków. Jest również autorką 4-tygodniowego coachingu „Przyciągnij Bratnią Duszę”, który pomógł wielu samotnym kobietom znaleźć szczęście i miłość w rekordowym czasie. 

Sylwia występuje jako ekspert w wywiadach radiowych, telewizyjnych i wydarzeniach dla kobiet. Własnym przykładem udowadnia, że bez względu na przeszkody, prawdziwej miłości nie da się powstrzymać. 

Ona i jej mąż Artur są w sobie namiętnie zakochani od ponad 8 lat, tworząc razem nierozerwalny zespół zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Ich wspólne chwile umilają pasjonujące podróże oraz campingowe eskapady, podczas których czerpią energię i inspirację z otaczającej ich natury.